תמרים טריים

הפרי המתוק והיפה הזה שהרוב מכירים בצורתו המיובשת, טעים להפתיע בצורתו הטרייה. מכירות קרם קרמל? אז התמרים האלה הם הדבר האמיתי – ארוחת קרמל מושחתת ולא התרכובת מבוססת החלב ומלאת רכיבים מעובדים שמכניסים לקינוחים.

קונים אותם צהובים, בשוק זה הרבה יותר זול, ומסייעים להם להבשיל למצב שהם מתרככים ונעשים כמו כדורים ממולאים בקרם. כדי להביא אותם למצב הזה צריך לפזר אותם על משטח רחב, כמו ארגז ולאפשר להם להבשיל בהדרגה. בדרך כלל הם לא יבשילו בבת אחת, לכן צריך לבדוק אותם לעיתים קרובות, להוציא את הבשלים ולאכול. אפשר גם להקפיא את הבשלים והם יכולים לשמש אתכם למשך כמה חודשים. 

התמרים הטריים הם פירות מעולים לבעיות עיכול. אין בהם כלל חמיצות, כך שהם לא מגרים את המעי, והסיבים שלהם מסיסים ורכים ולא שורטים את דפנות המעי. הם מתעכלים במהירות ואפשר לאכול מהם ללא הגבלה. תמרים גם ממש ממש נוחים לשימוש. אפשר לקחת בקופסה כשיוצאים מהבית ולא צריך לסחוב משקל רב כי הם עשירים בקלוריות ומשביעים גם בכמות שאינה גדולה.

כרגיל, הדרך הטובה ביותר לאכול פירות היא בארוחת בוקר, כשמגיע הרעב, ועוד לפני שאוכלים אוכל מסוג אחר. לאכול כשרעבים ולהפסיק כששבעים. ועדיף תמיד לאכול כמה שרוצים מאותו סוג של פרי, עם כמה שפחות ערבובים עם פירות או ירקות אחרים, עדיף תמיד ארוחה מסוג אחד של פרי. ובלי לחשוש מלאכול יותר מדי, או מכל מני הפחדות אחרות שיש נגד פירות. אם זה נעשה על קיבה ריקה, ואם הפרי בשל היטב, ארוחה טובה של פירות על לשובע אמורה להיות הארוחה הכי קלה לעיכול והכי בריאה מכל הבחינות.

 

אין תגובות

פרסום תגובה