סושי טבעונאי

וואו, זה היה כל כך טעים ומדויק! צייפיתי שיהיה קצת יותר קשה לעיכול בגלל הכרובית אבל משהו באופי המינימליסטי של סושי דווקא הביא אותי לאכול בדיוק כמה שהגוף היה צריך וללא הפרזה וזה היה ממש קליל וכיפי והתעכל מושלם. סושי תמיד דחה אותי בגלל הדג הנא שבו ואף פעם לא טעמתי אפילו, גם לא כשהייתי אוכלת הכל לפני הטבעונות. אבל הטקס הזה של הטבילה, זה ממש ממש עשה לי חשק.

הרבה שואלים אם אצות הן חלק מ-80/10/10 (אם עוד לא שמעתם על 80/10/10, היכנסו לקבוצת הפייסבוק שאני מנהלת בנושא, קבוצה מדהימה עם הרבה מידע. בגדול 80/10/10 זה זרם בהגיינה הטבעית). בעיקרון אצות לא נחשבות חלק מהתזונה היומיומית שלנו לפי ההיגיינה הטבעית. אצות סופחות המון רעלים ומכיוון שהים שלנו מזוהם בהרבה חלקים שלו, אז גם רוב האצות שנהוג לאכול עמוסות במתכות כבדות ושאר רעלים (גם דגים, אגב). כדי להימנע כמה שאפשר מאכילה של הרעלים הללו, אני מזמינה דפי סושי מאצות שנקצרו באזורים פחות מזוהמים באוקיינוס ועברו בקרה יותר משמעותית כדי לוודא שאין בהם יותר מדי רעלים. 

אצות גם לא נחשבות לחלק מהתזונה המותאמת לאדם בגישה שלנו. בהיגיינה הטבעית אנחנו נוהגים לדבוק במזון הפשוט שממנו כבני אדם ניזונו במרבית שנות האבולוציה שלנו. כבני אדם נחנו חיות יבשה, וככאלה אצות לא היו חלק מהמזון הטבעי שלנו במהלך האבולוציה. ועם זאת, זה לא סוף העולם לאכול אצות מדי פעם אצלנו, אפילו דאגלאס גרהאם, אבי הגישה "80/10/10", מציג באתר שלו מתכון לסושי טבעונאי. אז מדי פעם זה בהחלט תענוג רצוי ומבורך.

הערה לקוראים ולקוראות שסובלים מקשיי עיכול: הארוחה הזאת אמנם לא מתאימה לשלבי החלמה, אז עדיף לדבוק באוכל עדין ופשוט יותר. אבל הארוחה הזאת מעולה כארוחת פינוק של פעם בשבוע אחרי שמסיימים את שלב ההחלמה, במסגרת של תזונה בריאה מאוד. היא מורכבת מירקות חיים ומכילה הזנה מצוינת. אז גם אלו שלא יכולים לאכול כזה דבר עכשיו, אם סובלים מקושי עיכולי או חולי כלשהו, יכולים להיווכח באמצעות המתכון הזה, שתזונה בריאה מגוונת ומדהימה וטעימה ויש בה כל מה שאנחנו צריכים גם בהיבטים של התענגות על האוכל, ואחרי שלב ההחלמה אפשר יהיה לחגוג ממש.

רכיבים לסושי עצמו

חבילת אצות נורי לסושי

כרובית קטנה

כף טחינה גולמית

2 תמרים אורגניים

קלמנטינה

לימון

עגבניה בשלה

גמבה חתוכה לרצועות

אבוקדו חתוך לרצעות

2 מלפפונים חתוכים לרצועות

לרוטב במקום-סויה

תפוז

לימון

חצי גמבה בשלה מאוד

כף גדושה של טחינה גולמית (עדיף אמארה)

הכנה

טוחנים את הכרובית עם 2 תמרים, מיץ קלמנטינה, מיץ לימון ועגבניה במעבד מזון עד שהיא מגיעה למרקם של קוסקוס, מוציאים ומערבבים טוב עם כף טחינה. זה מתפקד כמקבילה של האורז בסושי רגיל.

הרכבת הסושי היא קצת עניין של מיומנות ואם לא עשיתם את זה אף פעם כדאי לבקש ממישהו שילמד אתכם או להסתכל בסרטון המעולה הזה של תבונא על הסושי הטבעונאי שלהם. אבל בגדול פורשים את דפי האצות, מעליהם שכבה של כרובית טחונה, מעליה רצועות מלפפון, גמבה, גזר, אננס ואבוקדו, ומגלגלים.

לרוטב -מכניסים את כל רכיבי הרוטב לבלנדר ומגישים.

פוסטים נוספים 

אין תגובות

פרסום תגובה