מיץ ירוק

שלוש שנים יישמתי תזונה של פירות וירקות, חיים ברובם, והקפדה גבוהה מאוד על היבטים שונים של בריאות במטרה לסייע לגוף לזרז את תהליכי ההחלמה מקרוהן. מהדלקות, הכאבים, התרופות והאשפוזים נפטרתי מהר מאוד, בטווח של כמה חודשים, אבל אז החל תהליך ההחלמה הארוך יותר שבו להבנתי הגוף לאט לאט מפרק ובונה את האיברים הפנימיים, תוך שהוא מנסה להתגבר על כמויות הרעלים העצומות שמשתחררות משנים של תרופות קשות, תזונה לקויה והרגלים מחלים.

לאחר השיפור הראשוני הדרמטי, ובמהלך ה-3 שנים הראשונות הרגשתי התקדמות הדרגתית מאוד. הסימפטומים של הניקוי המשיכו ללא הרף (וחלקם ממשיכים עד היום). לפני כשנה התחלתי להוסיף להרגלים שלי צומות, ואלו הכניסו אותי למצב אינטנסיבי יותר של ניקוי. בתקופה הזאת אני חווה כל הזמן שיפור באיכות העיכול, פרצים של אנרגיה, של צלילות מחשבתית ושל שמחה. ועוד מני שיפורים. אבל במקביל אני חווה גם סימפטומים משמעותיים של ניקוי, בעיקר תקופות משמעותיות של עייפות וחולשה. כחלק מהביטויים הלא נעימים, בתקופה הזאת התחלתי לסבול מחוסרים ואנמיה.

בשלב כלשהו הבנתי שאני לא מקבלת מספיק מינרלים, חלבונים וחומצות שומן איכותיות מהתזונה שלי כי מערכת העיכול שלי עדיין לא מסוגלת לעכל בצורה אופטימלית ירקות, במיוחד לא בשלב הניקוי האינטנסיבי שאני עושה. אז התחלתי להוסיף לתזונה מיצים ירוקים.

ובכן… קשה לתאר את הקפיצה שהשינוי הזה עשה לי. תוך חודשיים הצלחתי למלא את החוסרים שלי, האנרגיה שלי חזרה ונעשתה יותר ויותר יציבה. רמות ההמוגלובין וספירת הדם חזרה למצב תקין, השיער התחזק, העור נעשה רך ומבריק, הריכוז השתפר ומצב הרוח השתפר. התחלתי לעשות אימוני כוח מאמצים ואני מצליחה לבנות שרירים בקצב שלא הכרתי בחיי.

המקור העשיר ביותר למינרלים שקיים בטבע הוא עלים ירוקים. עלים ירוקים מכילים גם אחוזי חלבון המתאימים לצרכים אנושיים וכן כמויות טובות של אומגה 3. 750 מ"ל מיץ ירוק ביום מספק אחוז משמעותי מהויטמינים והמינרלים שחסרים לנו ממקורות אחרים.

דאגלאס גרהאם, אבי גישת 80/10/10 ממליץ לצרוך כמות נכבדת של עלים ירוקים. ההנחייה היא לאכול סלט גדול בכל יום. אישה צריכה לצרוך לפחות ראש חסה ביום וגבר לפחות שני ראשי חסה ביום. ההנחיה של גרהאם היא שנפח הירוקים יהיה שווה לנפח הפירות שאנחנו צורכים. כמות הירוקים הזאת הכרחית בשביל להגיע לבריאות אופטימלית וכדי להמנע מחוסרים.

אנשים שמגיעים עם בעיות עיכול לא מסוגלים לעכל את כמות הירקות הזאת, ולכן זקוקים לעזרה של המיצים הירוקים לפחות בשנים הראשונות של תהליך ההחלמה. לתפיסתי לא רק אלו שאובחנו פורמלית כחולים במחלות עיכול זקוקים לעזרת המיצים, כל מי שמתמודדת עם איזשהו תהליך החלמה זקוקה לזה. המיצים עוזרים לאזן את רמת החומציות בדם שעולה בעקבות חוליים או תהליכי ניקוי שהגוף עובר. בנוסף, מרביתנו מגיעים לשינוי אורח החיים עם מצב עיכול לא אופטימלי. הלעיסה, העיכול והספיגה של הנוטריאנטים לא מיטבית ולכן כולם יכולים להיתרם משימוש במיצים ירוקים.

הצריכה של מיצים ירוקים לא צריכה לבוא במקום אכילה של סלט. מי שמסוגלת לעכל סלט כדאי שתאכל סלט בנוסף. אין כאן סיבה לחשוש מעודף ירקות. כל עוד הנוטריאנטים מגיעים אל הגוף ברמת עיבוד סבירה ולא מתוספים מלאכותיים, הגוף ידע להיפטר מעודפים אם צריך.

אז איך תדעו אם הצריכה של מיצים ירוקים על בסיס יומי נכונה וטובה לכן? זה פשוט מאוד, השתמשו בגישה המדעית הביקורתית ביותר – נסו!

הגוף שלי כל כך זקוק לזה ושאחרי שבוע של מיצים ירוקים הוא קלט מה פשר הזהב הזה שאני מגישה לו בבקרים והוא מייצר תיאבון משמעותי למיץ הירוק – יש לי קרייבים למיץ ירוק!

סיכום עיקרי תועלות המיץ הירוק:

– איזון רמת החומציות בגוף. בתהליכי ההחלמה לא מספיק שאנחנו לא צורכים מזונות יוצרי חומציות כדי להגיע לרמת חומציות תקינה. כיוון שתהליכי ההחלמה מעלים את החומציות בדם ולכן יש צורך בעזרת הירוקים.

– סיפוק מגוון נוטריאנטים שלא קיימים בכמות מספקת בפירות או במקורות מזון אחרים.

– המיץ הירוק העלים אצלי קרייבים לאוכל מבושל, מעובד ודחוס, קרייבים שלא נעלמו ב-3 שנים הראשונות בתזונה. היום ברור לי שקרייבים למזון מעובד מקורם בחוסרים תזונתיים, והם ניסיון נואש של הגוף לגייס מקורות שימלאו עבורו את החוסרים האלה. גוף שלא הורגל לקבל מיצים ירוקים לא יודע מה לבקש והוא מוכן לדרוש מאכלים רעילים ובתנאי שיהיו בהם גם מינרלים מסוימים או שהטעם שלהם ידמה טעם של מאכלים עשירים במינרלים שהוא זקוק להם.

– המיץ הירוק מחזק את השיער ועוזר לבנות את העור.

– המיץ הירוק מספק חלבונים שנדרשים בתהליכי בניית הגוף, במיוחד בתהליכי החלמה או לאחר פעילות גופנית. בנוסף, הוא לא מכיל עודף של חלבונים ובכך לא מכביד על איברי הסינון והנקוי כמו מקורות חלבון אחרים.

– המיץ הירוק עשיר באומגה 3 שמסייעת בין השאר למיתון דלקות בגוף. אומגה 3 היא אחד הרכיבים העיקריים שמסייעים לחולי קרוהן וחולים במחלות אוטואימוניות להרגיע התקפות חולניות של המערכת החיסונית שלהם. כחומצת שומן אומגה 3 נדרשת גם כדי לאזן ולחזק את מערך ההורמונים בגוף. בנוסף, חומצות שומן חיוניות נדרשות כדי לשפר את החשיבה שלנו, את מצב הרוח ואת המצב המנטלי באופן כללי.

– לבסוף – זה טעים מאוד! מעט תפוח או מעט ענבים או מעט מכל פרי אחר שטעים לכן (פרט למלונים ואבטיחים) והרבה ירוקים, זה מאוד מאוד טעים 🙂

אני מסתכלת על כל הנציגות שמיישמות אורח חיים טבעי שנים ארוכות, אלו שמחזיקות בנעורים שלהן עד גיל מבוגר מאוד – כולן נותנות דגש גדול לצריכה של ירוקים. אז לסיכום, אני מציעה לכל מי שנאבקת עם תהליכי ריפוי מקרוהן או כל תהליך ריפוי אחר. עם מי שנאבקת עם שינוי הרגלי התזונה וסובלת מקרייבים לאוכל מעובד, עשו ניסוי – 750 מ"ל מיץ ירוק בבוקר, מירקות אורגניים, בלגימות קטנות ותוך הקפדה על ערבוב המיץ עם הרוק לפני שבולעות. ספרו לי מה זה עשה לכן.

מתכון ייצוגי: 4 תפוחים, ראש חסה, ראש סלרי וחבילה שלמה של נבטי חמניה, הכל אורגני.

איך הכל התחיל? קראו את סיפור ההחלמה שלי כאן.

פוסטים אחרונים:

1תגובה
  • ReutFruit
    פורסם ב 05:01h, 26 אוגוסט הגב

    תודה רבה לך, אביב היקרה!
    איזה יופי של מידע!!!
    האם יש לך עוד מתכונים למיץ ירוק?

פרסום תגובה