חזי ניצל מניתוח ואיזן את רמות הסוכר אחרי חודש של תזונה טבעית

אני כותבת את הסיפור הזה של חזי על אף שעבר רק חודש מתחילת הדרך המשותפת שלנו, וזאת כדי לתת השקפה על היכולת של הגישה להציל אנשים ממצבים אקוטיים. חזי רק בתחילת הדרך וצפויים עוד שיפורים מדהימים בבריאות שלו, אני אשמח להמשיך ולעדכן ולכתוב על הדרך שלו גם בתחנות הבאות אם הוא ירצה בכך.

לפני חודש בדיוק חזי ובתו התקשרו אלי מבית החולים. הוא היה אז מאושפז עם דיברטיקוליטיס (מחלת מעי) וכאבי בטן חזקים. מכיוון שזה היה האשפוז השלישי בטווח של חצי שנה, הרופאים המליצו על ניתוח. בתו חברה בקבוצת הפייסבוק שאני מנהלת בנושא בריאות תזונת 80/10/10 טבעונית וחיה, ודרכה הם הגיעו אלי לייעוץ. בתו כבר מכירה היטב את הגישה שאני מיישמת ומדריכה לפיה, והיא הבטיחה לו לא פחות מריפוי מלא לכל מחלותיו שצפוי לו אם ילך בדרכה של 80/10/10 וגישת ההיגיינה הטבעית.

חזי בן 61, איש בעל לב ענק, האדם הכי אוהב שיצא לי להדריך. כבר בפגישה הראשונה דמעתי כשהוא עצמו פרץ בבכי של התרגשות כשדיבר על בתו שהדריכה את דרכו אלי ולאורח החיים שאני מלמדת. הגיע בעקבות הסכנה לניתוח המעי, אך בנוסף הוא סבל מעודף משקל, מסוכרת ולחץ דם גבוה, שבגללם היה נוטל תרופות באופן קבוע.

אני חייבת להודות שכשחזי התקשר לראשונה הייתי מעט סקפטית. המצב היה חמור וצריך היה שהוא עצמו יתגייס ב-100% כדי לעשות שינוי משמעותי. תוך כדי אשפוז הדברים תמיד עדינים מאוד כיוון שהגישה הקונבנציונלית מאוד שונה מהגישה שאני מיישמת. ההנחיות לתזונה בבית החולים שונות מכל דבר שאני יכולה לחשוב עליו כבריא, והדרכה שלי במצב כזה יכולה ליצור קונפליקטים בעייתיים עבור המודרכים ועבורי. חששתי מכך. התחלתי מלספר לחזי שהגישה שאני מלמדת מתבססת על תזונה טבעונית, הסברתי שאני מעוניינת מאוד לעזור כבר עכשיו אבל חשוב שהוא ידע שכל עוד הוא באשפוז אני יכולה רק להסביר מה אני הייתי עושה ולא יכולה לתת לו הנחיות ישירות, וכן שבמצב כזה האחריות המלאה היא עליו.

חזי אמר לי: "אני מבין שהתרופות והניתוח לא פותרים את הבעיה מהשורש, ואני רוצה פתרון שורשי". המשפט הזה תפס אותי. כל כך מהותי להבין את העניין – הטיפולים הקונבנציונליים יכולים באמת לסייע מאוד במצבים אקוטיים, ויש בכוחם להציל חיים במצבים קריטיים, אבל פתרון שורשי לכינון בריאות הם לא מציעים לצערי הרב. תרופות, ניתוחים או שאר פתרונות שהרפואה הקונבנציונלית מציעה אף פעם לא מתייחסים לשורש הבעיה. שורש הבעיה לפי גישתי ומניסיוני, הוא ברעלים הרבים שגופנו נאלץ להתמודד עמם כתוצאה מאורח החיים המודרני, ושמחוללים את המחלות הכרוניות והאיומות שמאפיינות את החברה המערבית. ולא יתכן פתרון שורשי ארוך טווח ובר קיימא כל עוד ממשיכים להלעיט את הגוף בתזונה לא נכונה ולכפוף אותו לאורחות חיים לקויים. 

על אף החשש שלי להענות לפנייתו בעודו באשפוז ובסכנה לניתוח, התחזקתי והחלטתי לקחת על עצמי את האתגר. סיכמנו שניפגש כשהוא ישתחרר לשיחה מסודרת, ובינתיים לימדתי אותו בטלפון מהו התפריט שאני הייתי מיישמת לו הייתי במצבו, תפריט מאוד פשוט ומצומצם של פירות שהיו זמינים עבורו לשהות בבית החולים, והדרכתי אותו בפירוט רב כיצד לאכול ולבחור אותם. ההדרכה המפורטת קריטית במצב כזה, לו הוא היה בוחר לאכול פירות ללא ההבנה של האופן המדויק שיש לעשות זאת במצבו התוצאות היו יכולות להיות קשות. חזי הביע חשש מסוים לאור העובדה שהוא סובל מסוכר גבוה, ואני הרגעתי אותו והסברתי שפירות שלמים כוללים סיבים שמווסתים את כניסת הסוכר לתאים ולכן לא אמורים להעלות את הסוכר, ואף להיפך, התזונה שאנחנו הולכים ליישם היא הדבר הטוב ביותר שהוא יכול לעשות לריפוי הסוכרת שלו. את הביטחון בעניין הסוכרת אני מבססת על חולי סוכרת רבים מאוד שראיתי משפרים את מצבם במהרה ובאופן דרמטי באורח החיים הזה. דווקא תפריט מרובה פירות, כשמיושם בצורה מתאימה, יכול לשמש ככלי החזק ביותר לריפוי סוכרת. בימים הבאים היינו בקשר וחזי דיווח על תחושה כללית טובה יחסית, יציאות סבירות וללא כאבי בטן. כמה ימים אחרי כן השתחרר ונפגשנו בצורה מסודרת, בנינו תפריט וחזי יצא לדרך.

המשכנו להיות בקשר רציף, שבוע אחרי כן קיימנו שיחה וחזי דיווח שהוא מרגיש טוב מאוד, עוד אמר "אף פעם לא יכולתי לעמוד בפני אוכל, אני אדם שאוהב לאכול והייתי אוכל כל הזמן. פעם ראשונה שאני שבע ומסופק ולא מרגיש צורך לאכול מאכלים לא בריאים". זאת תופעה שקרתה גם לי ולהרבה אנשים שנותנים צ'אנס אמיתי לתזונה בריאה של פירות וירקות – לראשונה הגוף באמת מסופק, השובע אמיתי כיוון שהגוף לראשונה מקבל הזנה טובה ומלאה, והצורך לפנות למזון פחות אופטימלי פוחת או נעלם לחלוטין. בכל אחת מהשיחות הבאות התחזקה בי יותר ויותר האמונה שהוא יציב בתהליך ויוכל להתמיד עד לבריאות מלאה. לאורך כל התהליך חזי הרגיש טוב, והסימפטומים של מחלת המעי נעלמו כמעט לחלוטין (פרט למיחושים קלים שהופיעו באפן חד פעמי). היעדים שהתגבשו הם – שיפור הבריאות הכללית, הורדת הצורך בתרופות ומציאת רופאים שיסכימו לשתף פעולה עם גמילה מתרופות. 

היום בבוקר, שבת, ארבעה שבועות בלבד אחרי תחילת התהליך, ישבתי עם האבטיח שלי בשמש, מציצה בפייסבוק בקבוצה שלי, וראיתי את הפוסט המצורף: "שימו לב, שימו לב, ערכי הסוכר החדשים שלי החדשים וזה לאחר שבוע ללא גלוקומין ותזונה עשירה של פירות כולל אבטיח, יחי התזונה 80/10/10!!!" וצילום של מד הסוכר על 90

חזי עשה זאת, תוך ארבעה שבועות של תזונה טבעית, מלאת פירות ומיצים ירוקים, הגיע ממצב של כמעט-ניתוח, סכרת, לחץ דם ועודף משקל למצב של תפקוד מלא, ללא סימפטומים בטניים, סוכר תקין, עם יציאות תקינות, מצב רוח טוב, שובע וסיפוק מאוכל. בדרך הוא גם רזה 6 קילו, והתקרב בצעד ענק למשקל תקין.

אני נדהמת כל פעם מחדש לראות את התוצאות שאפשר להשיג בגישה הזאת וההתרגשות היא רבה מאוד, דמעות של אושר הן לא נדירות אצלי ואצל האנשים שאני מלווה. אני מפרסמת את הסיפור הזה מתוך תקווה שהוא יגיע לכמה שיותר אנשים שסובלים ולא יודעים שאפשר לשפר מאוד את מצבם ולהבריא ממחלות שנחשבות חשוכות מרפא ברפואה הקונבנציונלית. לחזי יש עוד דרך לעשות והוא עוד צפוי לחוות שינויים מדהימים, אבל השינוי הדרמטי והחד הזה שהציל אותו מניתוח ומעתיד של הידרדרות בריאותית, סבל, אשפוזים וניתוחים – התרחש תוך זמן כל כך קצר הוא ראוי לפרסום ולהפצה. אנשים לא יודעים שיש בכוחם להציל את עצמם ויש הרבה אפשרויות, ברוב המוחלט של המקרים.

אני מזמינה אתכם לשתף עם הקרובים לכם שזקוקים לעזרה ולאפשר לי לממש את הייעוד שלי בהפצת הידע על יכולתה של ההיגיינה הטבעית להביא לבריאות טובה הרבה יותר מכפי שלמדנו להאמין.

אביב

קראו את סיפור ההחלמה שלי

פרטים נוספים על ההדרכה האישית

פוסטים אחרונים

12 תגובות
 • רחלי יעקב
  פורסם ב 08:28h, 03 אפריל הגב

  התרגשתי איזה יופי

 • נטע חציר
  פורסם ב 16:11h, 03 אפריל הגב

  שלום גם לי מתחילה סכרת ומעוניין לשנות תפריט ללא כדורים

  • אביב ברכה
   פורסם ב 07:42h, 17 אוגוסט הגב

   נטע יקרה, רק עכשיו ראיתי את תגובתך. שלחתי לך מייל.

 • הגר
  פורסם ב 07:48h, 04 אפריל הגב

  מהמם ו מעורר השראה

 • פרימור מזל
  פורסם ב 13:26h, 16 אפריל הגב

  אני מכירה את חזי והתרשמתי מאוד מהשיפור שחל במצבו. אשמח לקבל פרטים ועידכןנים במייל. תודה מזל

 • שוש שביט
  פורסם ב 07:59h, 17 אפריל הגב

  אני מכירה את חזי ובהחלט מרגש לקרוא את ספורו האישי. שאלתי האם דרך התזונה הזאת עוזרת לביות עור כרוניות?

  • אביב ברכה
   פורסם ב 07:37h, 17 אוגוסט הגב

   שוש נעים מאוד!
   התזונה הזאת בהחלט עוזרת לבעלי בעיות עור כרוניות. לפי גישתנו בעיות עור נובעות, כמו שאר המחלות, מהצטברות של רעלים בגוף, וניתן לפתרן באמצעות ניקוי הגוף, עם תזונה נכונה והרגלי בריאות נכונים.

 • אבי
  פורסם ב 08:15h, 17 אפריל הגב

  אני לא מאמין

 • הדס חן
  פורסם ב 09:47h, 29 אפריל הגב

  מדהים. חסי נהייה חתיך.

 • הצרויות במעי ניתנות לריפוי באמצעות תזונה טבעונית - אביב ברכה - היגיינה טבעית
  פורסם ב 12:06h, 17 אוגוסט הגב

  […] אני ממליצה בכל דרך לקרוא את סיפור ההחלמה שלי, את סיפור ההחלמה של חזי ואת עשרות העדויות שקיימות בקובץ העדויות בקבוצה שהקמתי […]

 • הצרויות במעי על רקע של קרוהן ניתנות לריפוי באמצעות תזונה טבעונית - אביב ברכה - היגיינה טבעית
  פורסם ב 13:08h, 17 אוגוסט הגב

  […] אני ממליצה בכל דרך לקרוא את סיפור ההחלמה שלי, את סיפור ההחלמה של חזי ואת עשרות העדויות שקיימות בקובץ העדויות בקבוצה שהקמתי […]

 • היצרויות במעי על רקע של קרוהן ניתנות לריפוי באמצעות תזונה טבעונית - אביב ברכה - היגיינה טבעית
  פורסם ב 06:11h, 19 אוגוסט הגב

  […] אני ממליצה בכל דרך לקרוא את סיפור ההחלמה שלי, את סיפור ההחלמה של חזי ואת עשרות העדויות שקיימות בקובץ העדויות בקבוצה שהקמתי […]

פרסום תגובה