היצרויות במעי על רקע של קרוהן ניתנות לריפוי באמצעות תזונה טבעונית

לפני שבעה חודשים פנה אלי אוהד פרידמן וסיפר שהוא סובל מקרוהן עם היצרות במעי והוא מעוניין לשפר את מצבו על ידי תזונה. בשיחה הבנתי ממנו שהוא מעוניין בתפריט טבעוני שכולל אוכל מבושל. ביררתי באופן מדוקדק מה הוא אוהב לאכול והתברר לי שאוהד רוצה שנבנה תפריט טבעוני שכולל מאכלים טבעוניים מבושלים ובריאים כמו גם פירות וירקות, ואכן זה מה שעשינו. הדרכתי אותו בצורה מאוד מדוקדקת איך לאכול פירות, באילו תזמונים, איך לבחור אותם בצורה מדויקת ואיך להבין את תגובות הגוף לפירות. כל מי שמנוסה ומכיר מחלות מעי יודע שהנקודה הזאת רגישה ושקל מאוד להגיע לתוצאות קשות עם אכילה לא נכונה של פירות וירקות, בשיחות ההדרכה שלי חלק ניכר מאוד מוקדש לפירוט על כל פרי וירק כדי ללמד את המודרכים איך לאכול אותם בצורה נכונה ואיך להבין את התגובות של המעי אליהם. אוהד יצא לדרך אחרי שיחה ארוכה אחת ועשה את הדרך כמעט לבד.
 
היצרות היא מצב בו המעי מצולק והרקמות נפוחות או מעוותות באופן שפוגע ביכולת של המעי להתרחב בהתאם לאוכל שעובר בו. המצב הזה גם בעייתי בפני עצמו, התפקוד של אותו אזור מן הסתם לקוי מאוד בהיבטים של ספיגה ועיכול האוכל, אבל מעבר לכך, היצרות מעמידה את האדם בסכנה לחסימת מעיים, מצב מסכן חיים. גם אני התחלתי את הדרך שלי עם ההיגיינה הטבעית עם היצרות ועם חסימה די קשה על רקע של קרוהן (הנה סיפור ההחלמה המלא שלי מקרוהן – איך נפטרתי מתלות בתרופות ועברתי ממצב של חסימת מעיים קשה לבריאות נהדרת אחרי 20 שנה של מחלה קשה). היצרויות אפשר לאבחן רק בבדיקה חודרנית שנקראת קולונוסקופיה. אני לא רציתי לחזור על הבדיקה אחרי שעברתי להיגיינה טבעית ולמדתי על הסכנות שבה, אבל אוהד בחר לחזור על הבדיקה ואתמול הוא פנה אלי עם הבשורה הבאה:
 
"רציתי להגיד המון המון תודה, מאז השיחה איתך התחלתי להכניס הרבה יותר פירות וירקות לגוף שלי, קטניות קלות לעיכול יחסית ואת ארוחות הבוקר אני משתדל לעשות ארוחות מונו פירות. עשיתי היום קולונוסקופיה והיא יצאה תקינה כמעט לגמרי, למעט אפטה קטנה. ההיצרות שהייתה לי במעי הדק נעלמה כלא הייתה!
באמת באמת תודה על הכל 3>"
 
אני רוצה להבהיר כמה מדהים הדבר הזה. היצרות צלקתית במעי נחשבת בלתי הפיכה על ידי הגישה הקונבנציונלית. אפילו הרברט שלטון, אבי ההיגיינה הטבעית, עם כמה שהאמין ביכולת לרפא את מרבית החוליים שנחשבים חשוכי מרפא בגישה הקונבנציונלית, התייחס לבעייתיות שבריפוי רקמות מצולקות. זה לא מפתיע, כמו כל סוג של צלקת, ישנו סיכוי שהצלקת תישאר לכל החיים. אבל יש גם סיכוי שהיא תירפא, ועל הסיכוי הזה אנחנו רוצים ללמוד. אוהד לא יישם תפריט מוקפד מאוד של היגיינה טבעית, הוא אכל גם אוכל מעובד, אבל הוא כן למד לאכול פירות ועשה שימוש בהרבה מהידע של ההיגיינה הטבעית ובידע שהעברתי לו מהניסיון שלי ודברים נוספים שלמד על תזונה טבעית.
 
שינוי תזונתי עבור חולי קרוהן הוא תהליך לא פשוט כמובן. כיוון שמערכת העיכול לא יכולה לעכל הרבה מאכלים ואף יכולה להינזק קשות מבחירה לא נכונה של מאכלים, יש תועלת גדולה מאוד בהיוועצות ולמידה בטרם עורכים שינויים. גם בתהליך ההדרכה השינויים נעשים מאוד בזהירות, בצורה מושכלת ועם הרבה ערנות לתגובות של הגוף. ההיגיינה הטבעית שמה דגש רב מאוד בהקשבה לתגובות הגוף לצורך למידה על התהליך שהגוף עובר וכדי להבין את הצרכים האינדיבידואליים של כל אדם. כאן, הקשבה ערה וכשרונית לתגובות הגוף היא הכלי האבחוני הראשון לפני שלל הבדיקות שהמציאה הרפואה. בגישה הקונבנציונלית ההנחיות לחולי קרוהן ניתנות על ידי רופאים שלא ראו מעולם אדם שהצליח להגיע לרימיסיה עמוקה ללא תלות בתרופות. לעומת זאת, ההיגיינה הטבעית שמה בראש ובראשונה את המטרה הבריאותית – להגיע לבריאות טובה וללא תלות בתרופות, ובתוך המסגרת הזאת אנחנו רואים שתגובות הגוף מעידות יותר מהכל על מידת ההתקרבות לבריאות. כדי להגיע למצב של בריאות הדבר הנכון לעשות הוא להיוועץ במישהו שעבר והצליח בעצמו להיפטר מהסימפטומים ומהתרופות ומציג ביטויים גבוהים של בריאות, ועם כאלו שהצליחו ללוות ולהביא גם אחרים לתוצאות הללו. 
 
בצד ההיבטים האינדיבידואליים בתהליך החלמה ולצד למידת תגובות הגוף של כל אדם ואדם, אני יכולה לפרט כאן כמה עקרונות בסיסיים שמאפשרים הקלה במקרים רבים. אני חולקת כאן את העקרונות הללו לא כהמלצה ישירה לאנשים לנסות את הדברים, אלא כדי לשקף את הגישה של ההיגיינה הטבעית לטיפול במחלות מעי. כדי לבצע את השינוי בצורה מוצלחת יש צורך בייעוץ או בלקיחת אחריות מלאה על תהליך של למידה רצינית, וניסוי וטעיה שאדם עורך על גופו.
 
הנה כמה עקרונות שמאפיינים את ההמלצות של ההיגיינה הטבעית למחלות מעי:

1. שינה ומנוחה הן בעלות חשיבות עליונה בעת השינה הגוף זוכה לאפשרות האופטימלית לרפא את עצמו. האדם לא גוזל את האנרגיות לצורך פעילות יומיומית והגוף יכול להשתמש באנרגיות שלו לפירוק של רקמות חולות ומתות, לסילוק רעלים ולבניית רקמות חדשות. על כן, יותר מהכל חשוב לישון ולנוח כמה שיותר. מנסיוני ההיבט הזה חשוב יותר מהתזונה וכבר פגשתי מודרכים ששינו לחלוטין את התזונה שלהם אבל לא הצליחו להגיע לתוצאות בגלל שלא הצליחו להתפנות לשינה מספקת.

 

2. המעטה בסיבים בלתי מסיסים סיבים בלתי מסיסים קיימים בשפע בירקות ובקליפות של פירות. עבור אדם בריא הם חלק חשוב בתפריט אבל עבור חולים במחלות מעי לרוב נרצה להמעיט בהם כיוון שהם לא מתפרקים בתהליך העיכול, הם נשארים קשים יחסית וכתוצאה הם עשויים לשרוט את המעי ולהקשות על החלמת הרקמות. נרצה שהמרקם של האוכל שעובר במעי יהיה כמה שיותר עדין. על כן, נעדיף לקלף את כל הפירות ולסחוט את הירקות למיץ.

 

3. המעטה במאכלים בעלי טעמים חמוצים, חריפים או מתובלים דמיינו שיש לכם פצע על היד ואתם סוחטים עליו לימון או מפזרים עליו תבלין חריף – ברור לנו שאלו יגרו את הפצע. לעומת זאת, אם נשים על הפצע בננה או אבטיח, מאכלים בעלי טעמים מתוקים, טבעיים ועדינים, התגובה לא תהיה קשה. פירות מתוקים, בשלים היטב, עסיסיים ושנאכלים בתזמונים נכונים, וכן ירקות עדינים ומאודים יתקבלו בצורה המיטבית על ידי המעי. ככל שנמעיט בגירוי רקמת המעי, כך ההחלמה תהיה מהירה יותר.<

 

4. הקפדה על איכות ובשלות הפירות פירות בוסריים מכילים חומצות קשות לעיכול, הערכים התזונתיים שלהם נחותים מאלו של פירות בשלים, והמרקם שלהם לרוב קשה ויכול לפצוע את מערכת העיכול. האופן שבו האוכלוסייה הכללית נוהגת לאכול פירות הוא בד"כ שגוי, אנחנו לא יודעים איך לזהות פירות בשלים, וזאת הסיבה הראשונה שאנשים רבים חווים תגובות עיכול קשות עם פירות ושחולים במחלות מעי יכולים להגיע למצבים קשים בעקבות אכילה לא נכונה של פירות. אני מציינת כאן כפי שאני מציינת בכל מקום שבו אני מזכירה שימוש בפירות בתזונה למחלות מעי – זה יכול לעבוד רק אם לומדים היטב איך לעשות זאת. העובדה שהתנסות עצמאית באכילת פירות הביאה לתגובות שליליות נובעת מכך שהחולים לא יודעים איך לעשות את זה נכון וזה הדבר העיקרי שאני מלמדת בתהליך ההדרכה שלי. באגף המזון כאן באתר אני מרחיבה ומפרטת על כל פרי ופרי כיצד נכון לאכול אותו ואיך לזהות את הבשלות שלו, גשו לשם ותוכלו ללמוד הרבה. הנקודה הזאת מהותית ויכולה להבדיל בין ארוחת פירות שהתעכלה מדהים ובקלילות לארוחה שגרמה לכאבי בטן ואצל חולים במחלות מעי זה יכול להגיע גם למצבים חמורים יותר.

 

5. הקפדה על צירופים והפרדות נכונים ועל תזמון נכון של אכילה פירות מתעכלים במהירות גבוהה מאוד. הם עסיסיים, קלים לספיגה ולפירוק על ידי מערכת העיכול, ואם מערכת העיכול ריקה הם עוברים בה במהירות ובקלות, מזינים, מספקים לנו את מה שאנחנו צריכים ועוזבים את הגוף בקלות. לעומת זאת, מזונות אחרים עוברים לאט הרבה יותר במערכת העיכול. כך יוצא שאם אכלנו מאכל שאינו פירות, למשל סנדוויץ' בבוקר, ולאחר שעה או שעתיים נאכל פירות, הפירות יתקעו במערכת העיכול יחד עם הסנדוויץ' ואז הם יתססו, ייצרו גזים, אלכוהול, כאבי בטן, נפיחות וחולשה. כדי למנוע מצב כזה יש להקפיד לאכול פירות על קיבה ריקה, בבוקר או כארבע שעות אחרי ארוחה טבעונית. מזון מהחי מתעכל מאוד לאט כיוון שהוא יחסית מייבש, חסר סיבים ולכן הגוף מתקשה להניע אותו, ובנוסף הוא עשיר ברעלים ובתהליך העיכול הגוף צריך גם לפרק ולנטרל את הרעלים הללו. הוא יכול להתקע ולהרקב בגוף, ועבור חולים בדרכי העיכול קשה להעריך מה זמן העיכול שלו. לכן אני ממליצה להמנע מלאכול כמות משמעותית של פירות אם אכלתם מזון מהחי (ויותר עדיף פשוט להמנע מלאכול מזון מהחי). זה כל כך מעניין שכשלומדים לאכול פירות בצורה נכונה רואים שלא רק שהם לא קשים לעיכול, אלא שהתגובות הלא נעימות שאנשים חווים איתם נובעות מההכבדה שנוצרת כתוצאה מאכילה של מזונות אחרים, כבדים וקשים לעיכול. כך, אנשים בעצם מפסידים את היכולת להנות מפירות כמאכלים הקלים ביותר שיש לעיכול.

 

6. רגיעה והמנעות ממתח נפשי זה לא סוד שסטרס משפיע על העיכול. לא צריך לסבול ממחלת מעי כדי להרגיש תחושות לא נעימות בבטן במצבים של מתח. במצבים כאלה אנרגיה רבה מופנית להתמודדות עם המתח וזאת על חשבון תפעול של פונקציות חשובות במערכת העיכול. במצב של מתח הדבר הנכון ביותר לעשות זה להמנע מלאכול או לאכול מאכלים קלים מאוד לעיכול כמו פירות. כמעט כל המודרכים שלי דיווחו על קשר חזק מאוד בין הופעת המחלה והופעה של התקפים בעקבות מתח נפשי, וגם אצלי המחלה הופיעה בעקבות מצוקה נפשית משמעותית שחוויתי בילדותי. מנוחה נפשית, עמדה מתבוננת, מאפשרת, המנעות מבריחה מרגשות ודחיקתם, תנאים שמאפשרים רגיעה, עיבוד של קשיים רגשיים והסרת ההפרעות שעומדות בפני אושר ושמחה – כל אלו משמעותיים מאוד בתהליך ההחלמה מקרוהן ואני מפנה להם מרחב משמעותי בתהליך ההדרכה שלי. ההכשרה שלי בתחום הטיפול הרגשי באה לכדי ביטוי בצורה משמעותית בהיבט הזה של תהליך ההדרכה (הנה עוד על הרקע שלי).

 

אני יודעת שהמחשבה שאפשר להחלים ממחלה כל כך קשה על ידי שינוי תזונתי נשמעת רחוקה מהמציאות, אבל בעיניי יותר מופרך לחשוב שהאוכל שאנחנו אוכלים לא משפיע על מערכת העיכול שלנו, התחנה הראשונה שאיתו הוא בא במגע. היגיון בסיסי כזה שכל ילד יכול להבין, ואיכשהו קשה להרבה אנשים לתפוס אותו בגלל שאנחנו כל כך מבולבלים בכל מה שקשור לבריאות. אני ממליצה בכל דרך לקרוא את סיפור ההחלמה שלי, את סיפור ההחלמה של חזי, את העדויות באגף ההמלצות שלי, ואת עשרות העדויות שקיימות בקובץ העדויות בקבוצה שהקמתי בנושא בריאות, ולהתחיל להאמין שהטוב הרבה יותר קרוב ופשוט ממה שנדמה לנו.

פוסטים אחרונים

1תגובה
  • כינרת
    פורסם ב 23:20h, 15 יוני הגב

    היי, אני רציתי לשתף אותך בכך שאני כבר תקופה ממושכת מרגישה שהאוכל הוא פשוט הפך לאויב הכי גדול שלי מבוקר ועד ערב התחושה שמלווה אותי היא נפיחות,גזים,ועצירות,אני מרגישה שפעםםםם ראשונה מישהי הצליחה לתת לי תקווה להבין שיש דרך אחרת ובאמצעות שינוי גישה אני יכולה לחזור לחיים !!!תודה רבה רבה לך!!!!

פרסום תגובה