הדרכה אישית

 

להלן מידע על ההדרכה האישית, אבל יש לציין שבתקופה זאת אני נמצאת בחופשת ריפוי בבית הבריאות וההתכנסות של אלירן דה מאיו בקיבוץ תובל ואני לא זמינה. בכל עניין בריאותי אני ממליצה לכם את מה שאני בוחרת לעצמי, את הליווי הטוב ביותר שקיים כיום בעולם. 

הגישה שאני מלמדת נקראת היגיינה טבעית. חלק מכירים אותה דרך 80/10/10/ 80/10/10 זה בעצם זרם בתוך ההיגיינה הטבעית. העקרונות המהותיים של ההיגיינה הטבעית ושל 80/10/10 הם אותם עקרונות ומכוונים ללמד איך להיזון ולקיים אורחות חיים בצורה שתביא לבריאות מיטבית. למידת עקרונות הבריאות הטבעית יכולה להועיל לכל אדם, בין אם הוא חולה או בריא.

הגישה הזאת יכולה להביא לתוצאות מדהימות ממש, אפשר לראות את העדות שלי, עדויות של מודרכים שלי, ושלל עדויות נוספות מהקבוצה שאני מנהלת, על שיפור הבריאות, החל מאיזון המשקל ושיפור האנרגיה, וכלה בהחלמה ממחלות קשות שנחשבות חשוכות מרפא בגישה הקונבנציונלית, כמו דלקות פרקים, סוכרת ואפילו סרטן. לא מדובר במקרים נדירים של הצלחה, אפשר לראות כאן סקר שנערך בקבוצת הפייסבוק שאני מנהלת ובו מעל מאה אנשים משתפים בשיפורים שחוו בבריאותם. בעיות נפוצות מאוד כמו אנרגיה ירודה, מצב רוח ירוד, משקל עודף או פחות, בעיות עור וכמובן בעיות עיכול, שכמעט כולם סובלים ממשהו מהם, כל אלה לא חייבים להיות חלק מהחיים שלנו, ולפי ההיגיינה הטבעית נובעים כולם מתזונה ומאורחות חיים לקויים. שינוי התזונה ואורחות החיים יכולים לא רק לשפר את הסיכויים שלכם ליהנות מבריאות יציבה בטווח הארוך, אלא ממש לשפר באופן משמעותי את איכות החיים שלכן עכשיו ולא משנה מאיזה מצב בריאותי אתם מתחילים.

בפועל, תכנית ההדרכה אורכת בין 10 ל-14 שעות הדרכה, בהתאם למצבכם, והיא נועדה ללוות אתכם בתהליך של שינוי הרגלים תזונתיים ובריאותיים. בתכנית הזאת תוכלו ליהנות מ:

  • אבחון מצבכם ולמידה של הערכים הבסיסיים של ההיגיינה הטבעית.

 

  • בנייה תהליכית של תפריט שיהיה מספק, טעים, נוח לביצוע ובריא עבורכם, שיאפשר לכם לאכול היטב במקביל לעיסוקים האחרים שאתם בוחרים לנהל בחייכם ויוכל לשמש אתכם לטווח הארוך.

 

  • למידה מעמיקה על הרגישויות האינדיבידואליות של גופכם במטרה להבין אילו מאכלים מהווים גורם בעייתי בתפריט שלכם ואילו מאכלים משמשים את גופכם בצורה יעילה.

 

  • ביסוס היכולת שלכם להבין בעצמכם את הסימפטומים והתגובות של גופכם. תלמדו כיצד לאתר את הצרכים שלו ולענות להם בצורה בריאה. סימנים כמו אי נוחות אחרי האוכל, גזים, שלשולים, עצירות, כאבי ראש, חוסר סיפוק מהאוכל, "אכילה רגשית", עייפות וחולשה וכו' – אלו סימנים לכך שהגוף זקוק למשהו שאתם לא יודעים לתת לו. בתהליך ההדרכה אלמד אתכם כיצד להבין את התגובות של הגוף ולענות לצרכיו, כדי להגיע למצב של סיפוק ונוחות עם האכילה. הלמידה הזאת תשמש אתכם בעתיד בכל מצב של רגרסיה לסימפטומים, כך שתדעו כיצד להבין אותם ולהרים את הגוף חזרה למסלול בריא.

 

  • ליווי ותמיכה בהתמודדות עם קשיים רגשיים שעולים בתהליך, וסיוע בהתמודדות הרגשית שכרוכה בשינוי הרגלים.

התפריט שלנו חייב להיות מהנה, מספק ואפשרי ליישום. עם התייחסות סבלנית וקשובה לגוף ולצרכים הנפשיים שלנו אפשר להיפתח באופן טבעי לתזונה בריאה ונכונה יותר, ולפי הקצב שנכון לכל אחד. שיחות ההדרכה מאפשרות להיכנס לתהליך יותר סבלני וסלחני ובמקביל עקבי ומחויב, של שינוי. ועם זאת, חשוב לדעת שתהליך ההדרכה שאני מציעה לא מתאים לכל אחד. נדרשות מחויבות, התמדה ונכונות לצעוד במסלולים הבסיסיים והארוכים יותר. אני מאמינה אדוקה בהדרגתיות ובסלחנות, ואני מאמינה שמכל נקודת התחלה אפשר לעשות שיפורים הדרגתיים, גם אם חלקיים, ואלו בעלי ערך אדיר בטווח הארוך. עם זאת, גישתי לא יכולה לאפשר קיצורי דרך, ואינני מציעה פתרונות כמו מגוון שיקויים או כדורים שאמורים לספק הקלה מידית בסימפטומים, אלא ההתמקדות היא בכינון הרגלי אכילה נכונה שיאפשרו בריאות שורשית, אמיתית, איתנה וארוכת טווח. אלו דברים שיש לקחת בחשבון בעת שאתם שוקלים להיעזר בי.