אפרסמון

יש לי רומן ארוך עם הפרי המדהים הזה, לא סתם בחרתי לתת לו במה נרחבת באתר שלי. התמונה שלי עם אפרסמונים נמצאת בסיפור ההחלמה שלי ובעמוד הראשי וזה למרות שאפרסמון נחשב לאחד הדברים המסוכנים עבור אנשים שסובלים מבעיות עיכול. חסימת המעיים הקשה שהיתה לי, זאת שהביאה אותי לחפש ריפוי ולגלות את 80/10/10 ואת ההיגיינה הטבעית, נבעה מאכילה של 2 אפרסמונים. זה קרה כי כמו כולם, לא  ידעתי לאכול אפרסמון בצורה נכונה. נהוג לאכול אותו קשה כמו תפוח, בעוד שהמצב הבשל שלו הוא רך ומושי, ובתוכו הוא נוזלי ואפשר לשתות אותו כמו שקית שוקו. אז, באותו רגע מצער אני אכלתי אותו במצב ה"תפוחי" ועם הקליפה, ואני ממש ממליצה לכם לקרוא את הסיפור המדהים שהתגלגל כתוצאה מהמעשה התמים שלי הזה.

יש סיכוי שאם אתם רגילים למצב ה"תפוחי" של האפרסמון התיאור הזה של אפרסמון בשל ומושי אולי מרתיע?… כי אנחנו רגילות לכך שפירות במצב הזה הם כבר רקובים לגמרי. אבל לא במקרה של האפרסמון, כשהוא בשל הוא מעדן, מתוק כמו סוכריה ועסיסי מאוד וממש כדאי לתת לו צ'אנס בצורתו הבשלה.

אחרי שלמדתי לאכול אפרסמונים כמו שצריך אני יכולה היום לאכול אותם בלי הגבלה וחוגגת עליהם גם בארוחות של 10 אפרסמונים. ומדהים כמה שהם מתעכלים טוב, אני חושבת שזה הפרי שמתעכל אצלי הכי טוב מכל הפירות. והעניין הזה סימבולי כי בחברה שלנו אנחנו לא יודעים איך נכון לאכול פירות והעובדה הזאת לבדה מביאה לכל כך הרבה מחלות קשות ומצבים איומים. אנחנו רגילים להאשים את הפירות ולהמנע מהם, בעוד שכשפשוט לומדים איך לאכול פירות ולהיזון נכון, מחלות קשות, שהפעילו מערכת שלמה (ודי כושלת) של חוקרים ורופאים מתוחכמים, פשוט נרגעות והבעיה כאילו לא היתה.

אז בפועל, מה צריך לדעת עם אפרסמונים? אמרנו לאכול אותם כשהתוכן רך מאוד עד כדי נוזלי. דבר נוסף הוא להמנע מאכילת הקליפה. אפרסמונים בישראל עוברים הבחלה, גם בשוק האורגני. ההבחלה לא מאפשרת לקליפה להבשיל כמו שצריך והיא נשארת כמעט בלתי עכילה. זאת למעשה הסיבה העיקרית לעצירויות ולחסימות המעיים שאכילה לא נכונה של אפרסמון יכולה לגרור. אבל הסיבות האלה לא צריכות להרתיע או למנוע מאיתנו להנות מהפרי המדהים הזה. כל דבר שנעשה בצורה שגויה יכול להזיק, פשוט צריך לאכול את האפרסמונים במצב הנכון שלהם וזהו, פשוט 🙂

וחוץ מזה, כרגיל, הדרך הטובה ביותר לאכול פירות היא בארוחת בוקר, כשמגיע הרעב, ועוד לפני שאוכלים אוכל מסוג אחר. לאכול כשרעבות ולהפסיק כששבעות. ועדיף תמיד לאכול כמה שרוצות מאותו סוג של פרי, עם כמה שפחות ערבובים עם פירות או ירקות אחרים. וכן, בלי לחשוש מלאכול יותר מדי, או מכל מני הפחדות אחרות שיש נגד פירות. אם זה נעשה על קיבה ריקה, ואם הפרי בשל היטב, ארוחה טובה של פירות על לשובע, גם אם היא גדולה הרבה יותר מארוחת פירות שאנחנו רגילות לאכול, אמורה להיות הארוחה הכי קלה לעיכול והכי בריאה מכל הבחינות.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

פוסטים אחרונים

אין תגובות

Sorry, the comment form is closed at this time.