אודות

אני אביב, כיום אני בת 36. בהיותי בת 32 חוויתי משבר קשה עם מחלת הקרוהן שליוותה אותי מגיל 10. המשבר הזה הביא אותי לחפש לעצמי מרפא ובעקבותיו גיליתי את ה"היגיינה הטבעית" וזרם מיוחד בתוכה שנקרא "80/10/10". הייתי אז במהלך התמחות בכפסיכולוגית קלינית, גרתי בתל אביב, היה לי בן זוג אוהב ומקסים שדאג לי מאוד כשראה עד כמה סבלתי. הכל השתנה בעקבות התגלית הזאת, זה התחיל מהשינוי התזונתי, עברתי לתזונה שכוללת פירות וירקות, חיים ברובם, ומעט אגוזים וזרעים, והמשיך בשינוי מדהים שחוויתי בבריאות ובמצב הנפשי. השינויים הללו הדהימו אותי וככל שהתעמקתי יותר בהיגיינה הטבעית הבנתי יותר ויותר שאני רוצה לעסוק בזה. בשלב די מוקדם החלטתי לעזוב את ההתמחות, להקדיש את כל הזמן שלי ללמידת עקרונות הבריאות הטבעית, ובמקביל להתנסות בחיים פשוטים ובריאים יותר. 


בארבע השנים האלה, מאז השינוי ועד היום, למדתי המון, את רוב הזמן שלי ביליתי בלמידה על בריאות וזה המצב עד היום. אני לא מאמינה שהלמידה הממוסדת, לא במסגרת תואר אוניברסיטאי בתזונה ולא במסגרת לימודים אלטרנטיביים של נטורופתיה או כל הכשרה ממוסדת אחרת, יכולים לספק לאישת בריאות בהיגיינה טבעית את הכלים הנדרשים. האסכולות הללו, גם אלו שנחשבות אלטרנטיביות, אף אחת מהן לא הולמת את עקרונות ההיגיינה הטבעית, וכולן, לפי גישתה של ההיגיינה הטבעית, סובלות מניסיונות לקצר תהליכים ומהתמסחרות שבאה לידי ביטוי בעצות שאינן מועילות ולעיתים אף יכולות להזיק לבריאות. לכן, עבור מורה היגייניסטית, אין תחליף ללמידה עצמאית יסודית ומקיפה בקריאת הכתבים הקלאסיים בהיגיינה טבעית, בלמידה של חומר קונבנציונלי, בניסיון בליווי חולים ובשאילת שאלות וחיפוש עצמאי, כן ונאמן של תשובות.


בשלב די מוקדם בדרך שלי הקמתי את קבוצת הפייסבוק תזונת 80/10/10 טבעונית וחיה שסביבה התפתחה קהילה מקסימה ומלאת השראה ותמיכה הדדית. הקבוצה צמחה במהירות, התחילו לפנות אלי אנשים ששמעו את הסיפור ורצו עזרה עם כל מני בעיות בריאותיות או עם המעבר לתזונת פירות, והתחלתי לייעץ, בתחילה באופן לא רשמי, ובהמשך באופן רשמי. קשה עד היום להסביר עד כמה אורח החיים הזה מדהים ואפקטיבי מבחינה בריאותית, פיזית ונפשית. השינויים שאני רואה אצלי ואצל אחרים עולים על הציפיות. אפשר לראות את העדויות של אנשים שליוויתי ואת המסמך המדהים הזה שהולך ומצטבר בקבוצת הפייסבוק עם עדויות על ריפוי של מגוון מחלות, רובן נחשבות חשוכות מרפא ברפואה הקונבנציונלית, ובזכות מעבר לתזונה פשוטה ובריאה. במיוחד לאור כך שאנחנו חיות בחברה שבה אחוז ניכר מהאנשים מעל גיל 30-40 סובלים מאיזושהי בעיה כרונית ונעזרים בתרופות, מדהים לחשוב כמה סבל יכול להיחסך באמצעות תזונה נכונה ולמידה של עקרונות הבריאות, אבל לצערי הדברים אינם ידועים מספיק, וזאת המציאות.


אתן מוזמנות ומוזמנים לחפור באתר הזה וללמוד על ההיגיינה הטבעית ועל 80/10/10. אני מדרבנת אתכם יותר מהכל להתחיל בקריאת העדות שלי כאן בהמשך, זאת הדרך הכי טובה להבין מקרוב מה אורח החיים הזה יכול לעשות. ובהמשך, קראו את החלק על היגיינה טבעית ועל 80/10/10, והציצו באגף המזון כדי לראות עד כמה אוכל מזין יכול להיות מדהים ומרגש עבור בלוטות הטעם, ועד כמה התפיסה של אוכל בריא כאוכל משעמם רחוקה מהמציאות. בנוסף, אפשר להעזר בהדרכה האישית שאני מציעה למי שרוצה ללמוד ולשפר את הבריאות האישית שלה עם תמיכה וליווי.